Aktualności

Konferencja „Bezpieczeństwo w budownictwie – grawitacji nie oszukasz”

13 września 2022 r. odbyła się organizowana przez Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu konferencja „Bezpieczeństwo w budownictwie – grawitacji nie oszukasz”, na której Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań reprezentowali Dyrektor PIGR Oliwia Głuszczyk, Wiceprezes PIGR Elżbiera Nowicka-Słowik oraz ekspert PIGR Piotr Kmiecik (Multiserwis).

Tematem konferencji było bezpieczeństwo pracy na wysokości. Uczestniczyli w niej przedstawiciele branży budowlanej, firm wykonawczych, kierownicy budów i inne osoby związane z budownictwem. 

Podczas konferencji miało miejsce wiele ciekawych dyskusji, między innymi na temat problemu bezpieczeństwa konstrukcji rusztowaniowych oraz kwestii uprawnień do przeprowadzania odbiorów rusztowań.

Dr inż. Piotr Kmiecik, ekspert PIGR oraz przedstawiciel firmy Multiserwis Sp. z o.o., zaprezentował technikę bezpiecznej pracy na rusztowaniu: bezpiecznego przekazywania elementów, komunikacji brygady i stosowania szelek bezpieczeństwa.

Konferencja „Bezpieczeństwo w budownictwie – grawitacji nie oszukasz” była częścią prewencyjnego programu Państwowej Inspekcji Pracy, realizowanego w całym kraju w ramach trzyletniej strategii pod nazwą „Budowa. STOP wypadkom!”, poświęconego bezpieczeństwu pracy na budowach, ze szczególnym uwzględnieniem prac wykonywanych na wysokości.


« powrót